TCJY476M016R0070
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TCJY476M016R0070
image shown is a representation only
TCJY476M016R0070
Description: TC 47uF 16V 20% Case Y 70mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC47U16VYPOLY Rutronik No.: KTA7550 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL BLI
C(N)
47µ F
U(N)
16 V
Case code
Y
ESR
0.07 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
75.2 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2 mm