TAJD106K025RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJD106K025RNJ
image shown is a representation only
TAJD106K025RNJ
Description: TC 10uF 25V 10% Case D Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U25VD Rutronik No.: KTA6819 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
25 V
Case code
D
ESR
1.2 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
2.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm