TAJC106K035RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJC106K035RNJ
image shown is a representation only
TAJC106K035RNJ
Description: TC 10uF 35V 10% Case C Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U35VC Rutronik No.: KTA6543 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
U(N)
35 V
Case code
C
ESR
1.6 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
3.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
Style
CHIP
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
El Salvador
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX TAJC106K020RNJ
TAJC106K020RNJ
Passive Components
  • TC 10uF 20V 10% Case C
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
VISHAY
VISHAY 293D106X0016C2TE3
293D106X0016C2TE3
Passive Components
  • TC 10uF 16V 20% Case C