TAJA475K010SNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJA475K010SNJ
image shown is a representation only
TAJA475K010SNJ
Description: TC 4,7uF 10V 10% Case A Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC4,7U10VA Rutronik No.: KTA7827 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4,7µ F
U(N)
10 V
Case code
A
ESR
5 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
0.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3216
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm