A-DF15A/KG-T1
ASSMANNWSW
ASSMANNWSW A-DF15A/KG-T1
image shown is a representation only
A-DF15A/KG-T1
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
15
Contact pitch
2.77 mm
Number of rows
02
Contact style
FEMALE
Termin.style
THT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
A-DF
Family
DSUB
Brand
DSUB
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BULK
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
7 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
ASSMANN WSW
ASSMANNWSW A-DF 15 A/KG-T2S
A-DF 15 A/KG-T2S