CR10-472-JK
ASJ
CR10-472-JK
Description: RC0402 4,7K 5% 0,063W TK100 Supplier: ASJ Matchcode: RC04024,7K5% Rutronik No.: WRC41427 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4,7K Ω
Package
0402
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.063 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C