PT02A1214P023F621
AMPH MAO
PT02A1214P023F621
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
14
Contact style
MALE
Termin.style
_OTHER
Contact plating
_OTHER
Orientation
STRAIGHT
Current rating
23.0 A
Voltage rating
00 V
Series
PT02
Oper.temp.min.
-55 °C
Oper.temp.max.
125 °C