L717SDA15P
AMPH CS
AMPH CS L717SDA15P
image shown is a representation only
L717SDA15P
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
15
Contact pitch
2.77 mm
Number of rows
02
Contact style
MALE
Termin.style
SOLDER
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
3.00 A
Voltage rating
00 V
Series
L717S
Oper.temp.min.
-55 °C
Oper.temp.max.
105 °C
Family
DSUB
Brand
DSUB
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Mexico
ABC-Code
B
Supplier Lead time
23 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
ASSMANN WSW
ASSMANNWSW A-DF 15 A/KG-T2S
A-DF 15 A/KG-T2S