AS6C8016-55TIN
ALLIANCE
ALLIANCE AS6C8016-55TIN
image shown is a representation only
AS6C8016-55TIN
Datasheet
Density
8M bit
Organisation
512Kx16
Package
TSOP48
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
I(cc)
33 mA