XARK-ADP-90MDH
ADVANTECH
XARK-ADP-90MDH
Description: 19V 90W Power Adapter C6 Supplier: ADVANTECH Matchcode: XARK-ADP-90MDH Rutronik No.: DISPSU1294 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Case design
PPO TABLE
Medical
N Y/N
Fanless
Y Y/N
Industrial
Y Y/N
Max.output pwr
60 W
Input voltage
230 V
Output voltage
12 V
Input frequency
50 Hz
Active PFC
N Y/N
Efficiency
84 %
Overcur.protect
Overvolt.prot.
Input plug
IEC320-c14
Output plug
2-Pin
With pwr cord
NONE
Operating temp.
0 TO 40 °C
Oper.humidity
80 %
Width
52.5 mm
Length
120 mm
Height
32.5 mm