96PSA-A120W24T2-4
ADVANTECH
96PSA-A120W24T2-4
Description: 24V 120W Power Adapter Supplier: ADVANTECH Matchcode: 96PSA-A120W24T2-4 Rutronik No.: DISPSU1304 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Case design
NONE
Medical
N Y/N
Fanless
Y Y/N
Industrial
Y Y/N
Max.output pwr
120 W
Input voltage
264 V
Output voltage
24 V
Input frequency
63 Hz
Active PFC
Efficiency
89 %
With pwr cord
NONE
Operating temp.
-25 TO 70 °C
Oper.humidity
95 %
Width
40 mm
Length
110 mm
Height
120 mm