VC1019-181K-UL
3L
VC1019-181K-UL
Description: VC1019 180uH 1980mA 10% Supplier: 3L Matchcode: INDA180U10% Rutronik No.: IND21490 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
180 µH
Mounting
AXIAL
Current rated
1980 mA
Tolerance
10 %
R(DC)typ.
0.15 Ohm
R(DC)max.
22.86 Ohm
Enclosure type
COATED
Length
11.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C