PK0608-222K-UL
3L
3L PK0608-222K-UL
image shown is a representation only
PK0608-222K-UL
Description: PK0608 2200uH 10% 140mA Supplier: 3L Matchcode: INDR2200U10% Rutronik No.: IND11865 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2200 µH
Mounting
RADIAL
Current rated
140 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
6.8 Ohm
Design
FERRITE
Pitch
2.5 mm
Length
10 mm
Diameter
7 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C