FS1012-222K-TF-RUTZ0
3L
3L FS1012-222K-TF-RUTZ0
image shown is a representation only
FS1012-222K-TF-RUTZ0
Description: FS1012 2200uH 200mA 10% WWT Supplier: 3L Matchcode: INDR2200U10% Rutronik No.: IND15958 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2200 µH
Mounting
RADIAL
Current rated
400 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
300 mA
R(DC)typ.
3.3 Ohm
R(DC)max.
4.3 Ohm
Pitch
5 mm
Height
13.5 mm
Diameter
11 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C
SFR
0.78 MHz