RC2010JK-07120RL
YAGEO
YAGEO RC2010JK-07120RL
image shown is a representation only
RC2010JK-07120RL
Description: RC2010 120R 5% 0,75W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC2010120R5% Rutronik No.: WRC38815 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2010 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
120 Ω
Package
2010
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.75 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C