RC0402FR-07562RL
YAGEO
YAGEO RC0402FR-07562RL
image shown is a representation only
RC0402FR-07562RL
Description: RC0402 562R 1% 0,063W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC0402562R1% Rutronik No.: WRC34485 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
562 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.063 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C