CC1206FRNPOBBN100
YAGEO
YAGEO CC1206FRNPOBBN100
image shown is a representation only
CC1206FRNPOBBN100
Description: KC 10pF 1206 1% 500V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC10P1206NP0500F NORM Rutronik No.: KKH1089 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10p F
Case size
1206
Dielectric
NP0
V(N)
500 V
Tolerance
1%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS3216C0G100J501NRE
CS3216C0G100J501NRE
Passive Components
  • KC 10pF 1206 5% 500V NP0
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
VISHAY
VISHAY VJ1808A100JXHTW1HV
VJ1808A100JXHTW1HV
Passive Components
  • KC 10pF 1808 5% 3000V NP0