CC1206FPNPO9BN331
YAGEO
YAGEO CC1206FPNPO9BN331
image shown is a representation only
CC1206FPNPO9BN331
Description: KC 330pF 1206 1% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC330P1206NP0050F NORM Rutronik No.: KKK28900 Unit Pack: 20000 MOQ: 20000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
C(N)
330p F
V(N)
50 V
Tolerance
1%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Supplier Lead time
21 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL31C331JBCNNNC
CL31C331JBCNNNC
Passive Components
  • KC 330pF 1206 5% 50V NP0