SD2A106M05011BB159
SAMWHA
SAMWHA SD2A106M05011BB159
image shown is a representation only
SD2A106M05011BB159
Description: SD 10uF 100V 20% 5x11/2,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE10U100V2,0 Rutronik No.: KEL5160 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
152 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm