G6D1AASI24DC
OMRON
OMRON G6D1AASI24DC
image shown is a representation only
G6D1AASI24DC
Description: POWERRELAY 24V 5A 1NO THT Supplier: OMRON Matchcode: G6D1AASI24DC Rutronik No.: REL4571 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TUBE
Coil voltage
24 V
Coil resistance
0 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
5 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AgNi
Switch freq.
0 MHz
Length
17.5 mm
Width
6.5 mm
Height
12.5 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm