GCM32DR71C106KA37L
MURATA
MURATA GCM32DR71C106KA37L
image shown is a representation only
GCM32DR71C106KA37L
Description: KC 10µF 1210 10% 16V X7R AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC10U1210X7R016KAECQ Rutronik No.: KKA3240 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
10µ F
Dielectric
X7R
V(N)
16 V
Tolerance
10%
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm