SPR2CT52A390J
KOA
KOA SPR2CT52A390J
image shown is a representation only
SPR2CT52A390J
Description: SPR2C 39R 5% 2W Supplier: KOA Matchcode: MF041439R5% Rutronik No.: WLR2212 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
39 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
350 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
12 mm
Diameter
4.2 mm