SPR2CT52A271J
KOA
KOA SPR2CT52A271J
image shown is a representation only
SPR2CT52A271J
Description: SPR2 270R 5% 2W Supplier: KOA Matchcode: MF0414270R5% Rutronik No.: WLR2921 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
270 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
350 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
12 mm
Diameter
4.2 mm