SPR2CT52A130J
KOA
KOA SPR2CT52A130J
image shown is a representation only
SPR2CT52A130J
Description: SPR2C 13R 5% 2W Supplier: KOA Matchcode: MF041413R5% Rutronik No.: WLR3989 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
13 Ω
Package
0414
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
350 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
12 mm
Diameter
4.2 mm