SPR1/2CT52A330J
KOA
KOA SPR1/2CT52A330J
image shown is a representation only
SPR1/2CT52A330J
Description: SPR1/2C 33R 5% 0,5W Supplier: KOA Matchcode: MF020733R5% Rutronik No.: WLR3962 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
33 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
350 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.2 mm
Diameter
2.5 mm