RF50CT52AR22J
KOA
KOA RF50CT52AR22J
image shown is a representation only
RF50CT52AR22J
Description: RF50 0,22R 5% 0,5W TK1000 Supplier: KOA Matchcode: MF03090,22R5% Rutronik No.: WLR3508 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.22 Ω
Package
0309
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
1000 ppm
Max.oper.volt.
300 V
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
8.5 mm
Diameter
3.0 mm