RF25CT52A470J
KOA
RF25CT52A470J
Description: RF25 47R 5% 0,25W TK350 Supplier: KOA Matchcode: MF020747R5% Rutronik No.: WLR4245 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
350 ppm
Max.oper.volt.
250 V
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
6.3 mm
Diameter
2.3 mm