RCR60CT52A105J
KOA
KOA RCR60CT52A105J
image shown is a representation only
RCR60CT52A105J
Description: RCR60C 1M 5% 1W SURGE Supplier: KOA Matchcode: MG04111M5% Rutronik No.: WMO2745 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0411 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
1M Ω
Package
0411
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
350 ppm
Max.oper.volt.
4000 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Automotive
AEC-Q(200)
Length
9.5 mm
Diameter
3.5 mm