RCR50CT52A823J
KOA
KOA RCR50CT52A823J
image shown is a representation only
RCR50CT52A823J
Description: RCR50C 82K 5% 0,5W SURGE Supplier: KOA Matchcode: MG041182K5% Rutronik No.: WLR3493 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0411 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
82K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
500 ppm
Max.oper.volt.
2000 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
9.5 mm
Diameter
3.5 mm