RCR50CT52A300J
KOA
RCR50CT52A300J
Description: RCR50 30R 5% 0,5W SURGE Supplier: KOA Matchcode: MG041130R5% Rutronik No.: WLR4524 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0411 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Resistor value
30 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
500 ppm
Max.oper.volt.
2000 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
9.5 mm
Diameter
3.5 mm