RCR50CT52A121J
KOA
KOA RCR50CT52A121J
image shown is a representation only
RCR50CT52A121J
Description: RCR50 120R 5% 0,5W SURGE Supplier: KOA Matchcode: MG0411120R5% Rutronik No.: WLR1087 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0411 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
120 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
500 ppm
Max.oper.volt.
2000 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
9.5 mm
Diameter
3.5 mm