RCR50CT52A101J
KOA
KOA RCR50CT52A101J
image shown is a representation only
RCR50CT52A101J
Description: RCR50C 100R 5% 0,5W SURGE Supplier: KOA Matchcode: MG0411100R5% Rutronik No.: WLR2818 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0411 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100 Ω
Package
0411
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
500 ppm
Max.oper.volt.
2000 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
9.5 mm
Diameter
3.5 mm
Wire diameter
0.7 mm