RCR25CT52A365J
KOA
KOA RCR25CT52A365J
image shown is a representation only
RCR25CT52A365J
Description: RCR25C 3,6M 5% 0,25W SURGE Supplier: KOA Matchcode: MG02073,6M5% Rutronik No.: WLR3093 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
3,6M Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
350 ppm
Max.oper.volt.
1150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Automotive
NO
Length
6.3 mm
Diameter
2.5 mm