PCF2CT631R472K
KOA
KOA PCF2CT631R472K
image shown is a representation only
PCF2CT631R472K
Description: PCF2C 4,7K 10% 2W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC07194,7K10% Rutronik No.: WLR2664 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 0719 Packaging: REEL
Resistor value
4,7K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
19 mm
Diameter
7 mm