PCF2CT631R470K
KOA
KOA PCF2CT631R470K
image shown is a representation only
PCF2CT631R470K
Description: PCF2C 47R 10% 2W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC071947R10% Rutronik No.: WLR4025 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: 0719 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47 Ω
Package
0719
Res.tolerance
10 %
Power rating
2 W
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
19 mm
Diameter
7 mm