PCF2CT631R274K
KOA
KOA PCF2CT631R274K
image shown is a representation only
PCF2CT631R274K
Description: PCF2C 270K 10% 2W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC0719270K10% Rutronik No.: WLR4476 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 0719 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
270K Ω
Package
0719
Res.tolerance
10 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
19 mm
Diameter
7 mm