PCF1CT631R223K
KOA
KOA PCF1CT631R223K
image shown is a representation only
PCF1CT631R223K
Description: PCF1C 22K 10% 1W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC051622K10% Rutronik No.: WLR2662 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 package: 0516 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
22K Ω
Package
0516
Res.tolerance
10 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
300 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
16.5 mm
Diameter
5.5 mm