PCF1/2CT52R471K
KOA
KOA PCF1/2CT52R471K
image shown is a representation only
PCF1/2CT52R471K
Description: PCF1/2C 470R 10% 0,5W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC0411470R10% Rutronik No.: WLR3355 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0309 Packaging: REEL
Datasheet
Resistor value
470 Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
9 mm
Diameter
3.5 mm