PCF1/2CT52R152K
KOA
KOA PCF1/2CT52R152K
image shown is a representation only
PCF1/2CT52R152K
Description: PCF1/2C 1,5K 10% 0,5W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC04111,5K10% Rutronik No.: WLR3002 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0309 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Resistor value
1,5K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
9.0 mm
Diameter
3.5 mm