PCF1/2CT52R103K
KOA
KOA PCF1/2CT52R103K
image shown is a representation only
PCF1/2CT52R103K
Description: PCF1/2C 10K 10% 0,5W PULSE SURGE Supplier: KOA Matchcode: LC041110K10% Rutronik No.: WLR3390 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0309 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Package
0309
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
9 mm
Diameter
3.5 mm
Wire diameter
0.7 mm