MOSX3CT521AR82J
KOA
KOA MOSX3CT521AR82J
image shown is a representation only
MOSX3CT521AR82J
Description: MOSX3C 0,82R 5% 3W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO06170,82R5% Rutronik No.: WLR3455 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 package: 0617 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.82 Ω
Package
0617
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Temp.coeff.
300 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
16 mm
Diameter
6 mm