MOSX2CT52AR27J
KOA
KOA MOSX2CT52AR27J
image shown is a representation only
MOSX2CT52AR27J
Description: MOSX2C 0,27R 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO04140,27R5% Rutronik No.: WLR2628 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
0.27 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
12 mm
Diameter
4 mm