MOSX2CT52A1R0J
KOA
KOA MOSX2CT52A1R0J
image shown is a representation only
MOSX2CT52A1R0J
Description: MOSX2C 1R 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO04141R5% Rutronik No.: WMO2778 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 0414 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1 Ω
Package
0414
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
12 mm
Diameter
4 mm