MOSX1CT52AR15J
KOA
KOA MOSX1CT52AR15J
image shown is a representation only
MOSX1CT52AR15J
Description: MOSX1C 0,15R 5% 1W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO03090,15R5% Rutronik No.: WMO2966 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 package: 0309 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
0.15 Ω
Package
0309
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
9 mm
Diameter
3 mm