MOSX1CT528RR24J
KOA
KOA MOSX1CT528RR24J
image shown is a representation only
MOSX1CT528RR24J
Description: MOSX1C 0,24R 5% 1W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO03090,24R5% Rutronik No.: WLR3772 Unit Pack: 4000 MOQ: 12000 package: 0309 Packaging: REEL
Resistor value
0.24 Ω
Package
0309
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
Automotive
SEE DATAS.
Length
9.0 mm
Diameter
3.0 mm
Wire diameter
0.8 mm