MOSX1/2CT52A1R5J
KOA
KOA MOSX1/2CT52A1R5J
image shown is a representation only
MOSX1/2CT52A1R5J
Description: MOSX1/2C 1,5R 5% 0,5W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO02071,5R5% Rutronik No.: WMO3392 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1.5 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
300 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.2 mm
Diameter
2.5 mm