MOS5C822J
KOA
KOA MOS5C822J
image shown is a representation only
MOS5C822J
Description: MOS5C 8,2K 5% 5W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO09228,2K5% Rutronik No.: WLR2814 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 0922 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
8,2K Ω
Package
0922
Res.tolerance
5 %
Power rating
5 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
24.5 mm
Diameter
9 mm