MOS3CT521A183J
KOA
KOA MOS3CT521A183J
image shown is a representation only
MOS3CT521A183J
Description: MOS3C 18K 5% 3W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO061718K5% Rutronik No.: WLR3893 Unit Pack: 1 MOQ: 5000 package: 0617 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
18K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
15.5 mm
Diameter
6 mm