MOS3CT521A123J
KOA
KOA MOS3CT521A123J
image shown is a representation only
MOS3CT521A123J
Description: MOS3C 12K 5% 3W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO061712K5% Rutronik No.: WLR4129 Unit Pack: 1 MOQ: 5000 package: 0617 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
12K Ω
Package
0617
Res.tolerance
5 %
Power rating
3 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
15.5 mm
Diameter
6 mm