MOS2CT52R910J
KOA
KOA MOS2CT52R910J
image shown is a representation only
MOS2CT52R910J
Description: MOS2C 91R 5% 2W TK300 Supplier: KOA Matchcode: MO041491R5% Rutronik No.: WLR4328 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0414 Packaging: REEL
Resistor value
91 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
REEL
Length
12 mm
Diameter
4 mm